KIERUNKI KSZTAŁCENIA 2020/2021 >>>


W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Od dnia 16 marca 2020 roku Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej, platformy EPUAP a także poczta elektroniczną adres siedziby: Zespół Szkół Ponadpodstawowych 33-160 Ryglice ul. Tarnowska 23, tel: 48 14 6541-008, email: szkola@zspryglice.pl

KURS CARVINGU W RAMACH PROJEKTU „Mistrzowie w zawodzie”

...

Kolejna 10 osobowa grupa uczniów z klasy pierwszej i drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobywała nowe umiejętności i podnosiła swoje kwalifikacje na kursie carvingu.

Carving to niezwykła sztuka rzeźbienia fantazyjnych wzorów w warzywach oraz owocach. Chociaż wywodzi się z Dalekiego Wschodu w Polsce zadomowiła się już chyba na dobre. Dekoracje przygotowane tą techniką są ozdobą stołów bankietowych i półmisków.

Uczniowie uczyli się przygotować takie elementy i aranżacje z ogólnodostępnych warzyw i owoców i trzeba przyznać, że udało się wyłowić ukryte talenty.

Zajęcia dla uczniów były bezpłatne realizowane w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie”.