Z Mikołajem na Madagaskar

...

W tym roku młodzież naszej szkoły postanowiła wysłać Mikołaja bardzo, bardzo daleko….bo aż na Madagaskar. Uczniowie zebrali mydło, szczoteczki do zębów, pastę do zębów, kremy, chusteczki nawilżane, żele antybakteryjne i bandaże.

Przygotowana paczka zostanie wysłana dla malgaskich dzieci do Ihosy – miasta w środkowo-południowej części Madagaskaru. Malgaszy poznaliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży. Są wspaniałymi, pogodnymi i życzliwymi ludźmi, ale problemem jest wielka bieda.

W ciągu ostatnich 10 lat Madagaskar dotknęło wiele różnych klęsk i tragedii, np. epidemia HIV i zamach stanu. Jest to kraj niestabilny gospodarczo i biedny. Jednocześnie stale rośnie tu liczba ludności, więc ubóstwo staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Wraz z ubóstwem pojawia się zaś problem niedożywienia i głodu co w naszych warunkach jest wręcz niewyobrażalne. Bark dostępu do bieżącej wody sprawia, że choroby szerzą się bardzo szybko.

Wszystkim dziękujemy za otwarte serca i włączenie się w tą akcję. Liczymy, że to początek naszej pomocy.  Koordynatorem zbiórki była klasa II technikum wraz z Panią Anną Bargielską Długosz i Stanisławą Zelek.