Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Z Mikołajem na Madagaskar

...

W tym roku młodzież naszej szkoły postanowiła wysłać Mikołaja bardzo, bardzo daleko….bo aż na Madagaskar. Uczniowie zebrali mydło, szczoteczki do zębów, pastę do zębów, kremy, chusteczki nawilżane, żele antybakteryjne i bandaże.

Przygotowana paczka zostanie wysłana dla malgaskich dzieci do Ihosy – miasta w środkowo-południowej części Madagaskaru. Malgaszy poznaliśmy podczas Światowych Dni Młodzieży. Są wspaniałymi, pogodnymi i życzliwymi ludźmi, ale problemem jest wielka bieda.

W ciągu ostatnich 10 lat Madagaskar dotknęło wiele różnych klęsk i tragedii, np. epidemia HIV i zamach stanu. Jest to kraj niestabilny gospodarczo i biedny. Jednocześnie stale rośnie tu liczba ludności, więc ubóstwo staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. Wraz z ubóstwem pojawia się zaś problem niedożywienia i głodu co w naszych warunkach jest wręcz niewyobrażalne. Bark dostępu do bieżącej wody sprawia, że choroby szerzą się bardzo szybko.

Wszystkim dziękujemy za otwarte serca i włączenie się w tą akcję. Liczymy, że to początek naszej pomocy.  Koordynatorem zbiórki była klasa II technikum wraz z Panią Anną Bargielską Długosz i Stanisławą Zelek.