Jan Abramowicz w FINALE Olimpiady Cyfrowej

...

 

Jan Abramowicz, uczeń klasy III Technik informatyk w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, zakwalifikował się do FINAŁU Olimpiady Cyfrowej.

Olimpiada Cyfrowa to ministerialna olimpiada szkolna sprawdzająca kompetencje cyfrowe uczniów, organizowana od roku szkolnego 2016/2017 przez fundację Nowoczesna Polska, przy współpracy merytorycznej z Collegium Civitas. Olimpiada jest finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zawody finałowe odbyły się w dniach 12-13 kwietnia.

Aby przyjechać do Warszawy i wziąć udział w ostatnim etapie, finałowa dwudziestka musiała pokonać dwa i pół tysiąca uczniów z całej Polski, którzy przystąpili do konkursu. Walczyli o indeksy Collegium Civitas i Akademii Leona Koźmińskiego. W ostatnich miesiącach przechodzili zarówno testy sprawdzające ich wiedzę, jak i wykonywali zadania wymagające kreatywności oraz krytycznego myślenia.

Zmagania trwały od 20 listopada 2018 roku kiedy to odbył się I etap Olimpiady.


Jan Abramowicz przygotowywał się do konkursu pod opieką merytoryczną nauczyciela geografii i zawodowych przedmiotów informatycznych Arkadiusza Nowaka