Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

VII MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ‘ENGLISH IS FUN’

...

Jak co roku, tradycyjnie w piątek, tym razem 18 marca odbyła się VII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego "English is fun" organizowanego przez mgr Annę Burgielską-Długosz oraz mgr Magdalenę Obal.

W tym roku w konkursie udział wzięli uczniowie z pięciu gimnazjów- Ryglic, Ołpin, Zalasowej, Lubczy oraz po raz pierwszy z Szynwałdu. Zgodnie z założeniami konkursu, uczniowie mieli możliwość zaprezentowania i sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu słownictwa, gramatyki i funkcji językowych na teście, a następnie losowo wybierali temat do prezentacji ustnej i odpowiadali na pytania członków komisji konkursowej. Nauczyciele – organizatorzy, jak i goście zgodnie stwierdzili, iż poziom wiedzy i umiejętności z roku na rok znacznie wzrasta. Prezentacja ustna, która kiedyś była zadaniem dość stresogennym stanowi obecnie dobrą okazję do zaprezentowania umiejętności zarówno językowych, jak i interpersonalnych.

Pierwsze miejsce zajęła Anna Siemek-  uczennica z gimnazjum z Szynwałdu, które zadebiutowało w naszym konkursie. Drugie miejsce zajął Kamil Kłos, uczeń gimnazjum z Ryglic, natomiast III miejsce zajął Sebastian Olszówka z Lubczy. Natalia Augustyn z gimnazjum z Lubczy otrzymała wyróżnienie.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe a także rzeczowe- segregator na książki lub dokumenty, zegary  i pojemnik na przybory do pisania w stylu brytyjskim i amerykańskim.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom. Gratulujemy wiedzy i umiejętności, zachęcamy do czerpania jeszcze większej przyjemności z uczenia się języka angielskiego i serdecznie zapraszamy za rok!

napisała: A. Burgielska-Długosz