Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Turniej Counter Strike: Global Offensive

...

W minioną sobotę 5 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach odbył się szkolny turniej Counter Strike: Global Offensive.

Z inicjatywą zorganizowania w szkole zawodów wyszła grupa uczniów z klasy III Technikum Informatycznego na czele z Karolem Mikrutem, który był współtwórcą regulaminu konkursu. Projektowaniem i montażem lokalnej sieci komputerowej na potrzeby turniejowe zajął się Damian Pogoda przy współpracy z Dawidem Trojanowskim, Marcinem Niemcem, Tomaszem Wójtowiczem i Piotrem Łępa. Konfiguracją i obsługą serwera gry kierował Paweł Pruchnik. Multimedia i grafika była domeną Marcina Siedlika – twórcy dyplomów i plakatów. Obserwatorami w salach turniejowych byli Sebastian Markiewicz i Dawid Kolman. Całością opiekował się Arkadiusz Nowak.

Łącznie do turnieju przystąpiło 40 zawodników reprezentujących ZSP w Ryglicach oraz Gimnazja z Ryglic, Jodłowej i Tarnowa. Pojawili się również goście i kibice drużyn uczestniczących w zawodach.

Turniej rozgrywany był na „LAN-ie”, w dwóch salach informatycznych. Dodatkowo na auli szkolnej na dużym ekranie z odpowiednią oprawą akustyczną można było śledzić poczynania zawodników. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn po 5 osób każda, które walczyły na oficjalnych mapach turniejowych ESL - Cobblestone, Train, Mirage, Inferno, Dust2, Nuke, Overpass, Cache, Aztec. Wszystkie pojedynki rozegrane zostały na ustawieniach ESL5vs5, na których mierzą się najlepsi zawodnicy CS:GO na świecie.

To nie jest tylko zwykła strzelanka - wyjaśnia jeden z graczy Maciej Nowak - to przede wszystkim gra strategiczna, oparta na planowaniu oraz dobrym zgraniu zawodników - dodaje. Ważna jest umiejętność przewidywania, zarządzania zasobami i zwodzenia przeciwnika. Wiele działań ma na celu wprowadzenie graczy drużyny przeciwnej w błąd, zmuszenie do rozdzielenia się i zmiany pozycji. Kiedy dochodzi do bezpośredniego starcia liczy się również zręczność (tzw. skill) ale często to właśnie szybkie podejmowanie strategicznych decyzji a nie bezpośrednie starcie daje drużynie przewagę.

Eliminacje wyłoniły 4 drużyny, które walczyły o miejsca na podium. Ostatecznie po bardzo emocjonującym meczu finałowym miejsce pierwsze zajęła drużyna z Gimnazjum w Tarnowie (Maciej Nowak, Patryk Cichowski-Mucha, Mateusz Frańczyk, Dariusz Gajewski, Jakub Kałucki). Drugie miejsce zajęli zawodnicy którzy do tej pory wygrywali wszystkie mecze czyli Gimnazjum w Jodłowej (Kamil Studniarz, Michał Dzierwa, Dominik Pyznarski, Daniel Niemiec, Szymon Składanowski), a trzecie przypadło zawodnikom drużyny z Gimnazjum w Ryglicach (Dawid Krużel, Kamil Papuga, Arek Rojek, Krystian Wierzgacz, Łukasz Filip).

Profesjonalna otoczka nie pozbawiła turnieju jego głównego założenia, którym była dobra zabawa wszystkich przybyłych graczy.

Rozgrywki grupowe:
Klasa 3 Ti – Gimnazjum w Ryglicach 5:16 
Gimnazjum w Tarnowie - Gimnazjum w Ryglicach (2) 16:2 
Klasa 4 Ti - Gimnazjum w Ryglicach (3) 16:14 
Klasa 2 ZSZ - Gimnazjum w Jodłowej 3:16

Półfinał:
Gimnazjum w Ryglicach - Gimnazjum w Tarnowie 3:16
Gimnazjum w Jodłowej - Klasa 4 Ti 16:5

Mecz o 3 miejsce:
Klasa 4 Ti - Gimnazjum w Ryglicach 12:16

Finał:
Gimnazjum w Jodłowej - Gimnazjum w Tarnowie 13:16 oraz 2:16

Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju za dużą dawkę emocji i propagowanie e-sportu, administratorom turnieju z klasy III Technikum Informatycznego za profesjonalne zorganizowanie konkursu, dyrekcji za możliwość sprawdzenia komputerów w nieco innych zadaniach. Zachęcamy wszystkich do trenowania formy na następną edycję CS:GO.