4-1.jpg

IX Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglic

...


Dzisiaj, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach, odbył się IX Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Ryglic. Do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z sześciu szkół: gimnazjum z Szynwałdu, Lubczy, Ryglic, Zalasowej, Czermnej i Jodłowej.

Pierwsze miejsce, z bezbłędnie napisanym dyktandem, zajęła Julia Jodłowska, uczennica Publicznego Gimnazjum w Ryglicach. Miejsce drugie przypadło Aleksandrze Rutana – uczennicy Publicznego Gimnazjum w Czermnej, a trzecie, zdobyła uczennica Publicznego Gimnazjum w Lubczy – Natalia Augustyn. Wyróżnienia zdobyli: Karolina Drozd (Gimnazjum w Szynwałdzie), Aleksandra Golec (Gimnazjum w Zalasowej), Weronika Lesiak (Gimnazjum w Jodłowej).

Jak podkreślał Burmistrz Ryglic, Bernard Karasiewicz: "język polski to najważniejszy atrybut tożsamości narodowej i cieszy fakt, że pomimo powszechności stosowania w mowie potocznej, szczególnie przez młodych ludzi, zapożyczeń i skrótów, czy wręcz całych zwrotów, w języku angielskim, wy udowadniacie, że język polski i prawidłowo budowana w nim wypowiedź, stanowią dla was ważny element edukacji".

Poziom zmagań był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego serdecznie gratulujemy nie tylko laureatom, ale także wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie.
Więcej tutaj