Rekrutacja do Technikum, Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
- zobacz regulamin

TECHNIKUM - technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk, technik handlowiec, technik ekonomista

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA - monter izolacji przemysłowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca - mechanik, mechanik pojazdów samochodowych , elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, krawiec, stolarz, ślusarz, lakiernik, fryzjer, kucharz, sprzedawca, elektryk, murarz - tynkarz, piekarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, wędliniarz, cukiernik, rolnik - więcej tutaj


ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

X Międzygimnazjalny Konkurs Informatyczny

...

13 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach odbył się finał X Miedzygimnazjalnego Konkursu Informatycznego ph. „Technologie IT i cyberbezpieczeństwo”.

Pierwszy etap w Gimnazjach, do którego zgłosiło się aż 72 uczniów z siedmiu  szkół gimnazjalnych i podstawowych powiatu tarnowskiego, wyłonił 53 uczestników, którzy w II etapie w ZSP Ryglice przez godzinę odpowiadali na 40 pytań z zakresu gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwa.

II Etap testowy wyłonił 18 najlepszych uczestników, którzy przystąpili do części praktycznej konkursu, którego zadaniem było sporządzić w arkuszu kalkulacyjnym kosztorys dwóch różniących się parametrami, kompletnych zestawów komputerowych, jednego przeznaczonego do prostych prac biurowych, drugiego, wydajnego z obsługą multimediów.

Zwycięzcą został: Bartłomiej Rąpała ze Szkoły Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach

Drugie miejsce: Ireneusz Łuszcz ze Szkoły Podstawowa nr 1 w Skrzyszowie


Trzecie miejsce: Łukasz Filip ze Szkoła Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ryglicach

Podsumowując konkurs, dyrektor Zespołu Szkół mgr inż. Janusz Szczęch, stwierdził, że sam wybór informatyki i udział w II Etapie jest wygraną, gdyż świadczy to o ich wysokim poziomie wiedzy uczestników dotyczących technologii IT i cyberbezpieczeństwa.

Zwrócił uwagę również na to iż informatyków poszukuje się praktycznie w każdej firmie, która jest choć w pewnym stopniu skomputeryzowana.

Finaliści otrzymali cenne nagrody, a konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia.