ERASMUS + PROJEKT "„ LET´S GET GREEN - RAISING THE AWARENESS OF ECOLOGICAL PROBLEMS”

ERASMUS + „JUST BE HUMANS!- SAY NO TO ANY FORMS OF DISCRIMINATION AND VIOLENCE"

ERASMUS + „COOK HEALTHY- EAT HEALTHY- LIVE HEALTHY” - STRONA PROJEKTU

"Recipes ebook"- the best dishes from all the partner countries.

Spotkanie promujące zdrowe żywienie i zdrowy styl życia

...

W dniu dzisiejszym- 29 stycznia naszą szkołę odwiedziły panie ze Stowarzyszenia „Koło Pań Rygliczanki” oraz z Klubu Seniora. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego projektu "Cook healthy-eat healthy-live healthy" z programu Erasmus +.

Nadrzędnym celem naszego projektu jest promocja zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia i na tych właśnie zagadnieniach oparte było spotkanie. Uczennice przedstawiły prezentację pt. ”Jak zmienić chemię na zdrowe jedzenie”, po której nastąpiła  degustacja świeżych, pysznych, zdrowych owocowo- mlecznych koktajli. Przedstawicielki środowiska lokalnego miały również okazję obejrzeć prezentację ze zdjęciami z wizyt uczniów w Fatimie oraz Satu Mare, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Koktajle wszystkim bardzo smakowały a pani zgodnie przyznały, że projekt stanowi bardzo atrakcyjną i nowoczesną metodę nauki języka angielskiego, zasad zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia a także nabywania wielu innych umiejętności bardzo potrzebnych we współczesnym świecie.

Spotkanie pokazało, iż współpraca ze środowiskiem lokalnym jest bardzo potrzebna, gdyż nie tylko młodzi ludzie mogą skorzystać z wiedzy i doświadczeń starszych ale sami też mogą przekazać im swoją wiedzę zdobytą dzięki pracy w międzynarodowym projekcie.